nedaacademy

اهمیت خواندن در یادگیری زبان دوم

اهمیت خواندن در یادگیری زبان دوم

 

خواننده خوب کسی است که براحتی بتواند پیام جملات را با توجه به ساختار دستوری بفهمد. او قادر است بااستدلال و مفاهیم مربوطه متن را دنبال کند؛ اکثر واژگان های متن را می داند اما از سویی دیگر قادر است معنای بسیاری از کلمات نا آشنا را حدس بزند ، و در صورت عدم توانایی در حدس کلمات از فرهنگ لغت استفاده می کند.بطور خلاصه می توان گفت خواننده خوب کسی است که عصاره متن را استخراج می کند و به سرعت اینکار را هم انجام می دهد.

محققان اموزشی بر این باورند که رابطه قوی بین خواندن و دانش واژگان وجود دارد به عبارتی زبان اموزانی که طیف واژگانی قوی دارند ، خوانندگان خوبی هستند که البته تعجب اور نیست ؛ اما می توان نتیجه گرفت بهترین راه برای قوی کردن گستره واژگان ، خواندن بیشتر است که بدنبال ان درک بیشتر خواهد بود.

این واقعیت را نمی توان انکار کرد ان هم زمانی که تلویزیون و کامپیوتر نقشی در زندگی افراد نداشت، مطالعه یکی از فعالیت های اوقات فراغت بود ؛ مردم ساعت های زیادی را صرف خواندن کتاب و سفر به سرزمین های دور در ذهن خود داشتند. تنها تراژدی مطرح این است که با گذشت زمان ، مردم مهارت و علاقه خود را به خواندن از دست داده اند، چرا که گزینه  های جدید از کتاب مهیج تر است و این مایه تاسف است.زیرا مطالعه یک رویکرد سازنده به بهبود واژگان و قدرت درک کلمات است. باید به خود قول دهیم ، حداقل نیم ساعت در روز وقتمان را به مطالعه اختصاص دهیم تا با سبک های مختلف نگارش و واژگان های جدید آشنا شویم.

جالب است بدانید از مزایای خواندن ، کمک به رشد ذهنی و تحریک عضلات چشم است ؛ مطالعه فعالیتی است که سبب درک بیشترمی شود و بدنبال ان دانش افزون می گردد. عادت خواندن به ما در کشف کلمات و عبارات جدید کمک می کند تا بتوانیم بخوبی در مکالمات روزمره خود از ان بهره ببریم . تنها اعتیاد سالم عادت به مطالعه است که ما را با دنیای نویسندگان معاصر و کسانی که در سالهای دور می زیستند آشنا می کند.

پس منتظر چه چیزی هستید تا می توانید بخوانید ، این عادت شما را در یادگیری زبان دوم یاری می دهد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *