ایلتس یا یادگیری فرهنگ زبان مقصد

ایلتس یا یادگیری فرهنگ زبان مقصد

ایلتس یا یادگیری فرهنگ زبان مقصد

 به هنگام صحبت کردن با زبان اموزان در کلاس درس ، دریافتم که بعد از تلاش بسیار و در نهایت موفقیت در ازمون ، زبان اموزان در فراگیری زبان مقصد هم به موفقیت رسیدند.

آیا می دانستید که مطالعه در زمینه ازمون نه تنها سبب افزایش نمره شما می شود بلکه بستر مناسبی برای زندگی در فرهنگ مقصد را اماده می سازد؛ البته باید بگویم شرکت کنندگان ازمون به دلیل تمرکز بیش از حد به موارد ازمون هیچگاه متوجه این تغییر نمی شوند.

اما نشانه های اماده شدن برای فرهنگ مقصد کدام است؟

صحبت کردن speaking :

وقتی بر یادگیری تلفظ کار می شود در حقیقت شما را اماده می سازد تا با اعتماد به نفس بیشتری در جمع بومیان زبان مقصد قرار بگیرید.

به منظور بدست اوردن امتیاز هفت به بالا لازم است که زبان عامیانه slang و اصطلاحات idiom را فرا بگیرید که همه این موارد شما رادر مکالمات روزمره در کشور مقصد یاری می دهد.

در بخش دوم speaking ازمون تاکید بر روان صحبت کردن و ابراز عقاید و تجربیات شما در طیف گسترده ای است که در یادگیری زبان ضروری است البته می دانم که هیچگاه مثل بومی انگلیسی زبان نخواهیم بود ولی می توانید در جمع انان قرار بگیرید.

خواندنreading :

در طرح مطالعاتی اماده سازی برای ازمون ؛ همیشه تاکید من به زبان اموزان این است که مطالبی را مطالعه کنند که برای بومی انگلیسی زبان می نویسند؛ زبان اموزان باید در این راه مثل یک انگلیسی زبان کتاب های متنوع مثلا رمان ، کتاب های کمیک و غیره بخوانند که برای فراگیری زبان مقصد مهم و ضروری است.

گوش دادنListening:

در کلاس درس با برنامه ریزی های دقیق، زبان اموزان علاوه بر اماده ساز ی برای کسب امتیاز بهتر در ازمون ، در حقیقت خود را برای برقراری ارتباط با فرهنگ مقصد اماده می کنند. توصیه همیشگی من این است که تا می توانید به سریال های تلویزیون، فیلم ، برنامه های کمیک و کتابها توجه کنید چرا که بخشی از مکالمات روزمره ما مربوط به نقل و قول های رسانه های عمومی است.

نگارش Writing:

صادقانه بگویم task 1در نگارش جهت اماده سازی برای خود ازمون است ،پس با این بخش کاری نداریم اما در task 2، شما باید با طیف گسترده ای از موضوعات ، در پرتو تجربه ، بیان عقاید و افکار در مورد مسائل روز اماده شوید. شما زبان اموزان می بایست تا می توانید از مثال ها و تجربیات خود در نگارش استفاده کنید و مطمئن باشید که در اینده ودر دنیای واقعی از ان استفاده خواهید کرد.

پس بدانید و باور داشته باشید که اماده شدن برای ازمون تنها به هدف خود ازمون نیست بلکه یادگیری فرهنگ مقصد به منظور زندگی راحتتر در ان اجتماع است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *