بهترین راه

بهترین راه

بهترین راه …

چرا صحبت کردن بهترین وشاید تنها راه برای تسلط بر زبان انگلیسی نیست؛ باید بدانید یادگیری زبان پروسه دو مرحله ای ساده است :

اول اینکه زبان را یاد می گیریم چون در موقعیت های خاص به ان نیاز داریم

و از سوی دیگر زبان را بکار برده و از ان استفاده می کنیم.

پس برای رسیدن به این اهداف نیاز به یک طرح مطالعاتی متعادل داریم تا بتوانیم از چهار مهارت به یک اندازه استفاده کنیم.

و اما طرح مطالعاتی سه گانه:

اولین بخش این است که کاربردی بودن ان را حفظ کنید. برای رسیدن به این هدف ، کار های بسیاری می توانید انجام دهید؛ این را بدانید که زبان پروسه ای است که مستلزم صرف زمان است و باید ان را حفظ کنید؛ مطمئن باشید هیچ تفاوتی میان تجربه زبانی و یادگیری زبان وجود ندارد، اما با کسب تجربه از راه های گوناگون می توانید به مهارت زبانی دست پیدا کنید پس تا می توانید خودتان را درگیر کنید ؛ چه از طریق صحبت کردن ، شنیدن و یا خواندن و نوشتن ؛ شرط مهم این است ، یادگیری را به یک تجربه خوب تبدیل کنید وتنها روی یک مهارت هم تمرکز نکنید.

دومین بخش ، سعی کنید تعادلی میان فعالیت شدید و کم داشته باشید.گاهی مطالعات شما باید کاربردی ،متمرکز و فشرده باشد و گاهی ملایم ؛ یعنی باید مطالعه را به روشی اسان و خوشایند تبدیل کنید . برای حفظ این تعادل می توانید به موسیقی گوش دهید یا به تماشای تلویزیون بنشینید ؛ اما نکته کلیدی ایجاد تعادل میان دو فرم یادگیری است.

و اخرین بخش؛ تمرکز روی کاری داشته باشید که برای شما مفید و کاربردی است ، لازم نیست چیز هایی را یاد بگیرید که هیچگاه از ان استفاده نخواهید کرد . پس وقت خود را روی موضوعاتی بگذارید که می خواهید در ان زمینه مهارت کسب کنید مثل حقوق ، سیاست ، هنر ،… این تفکر را از ذهن خود پاک کنید که بتوانید در تمامی موضوعات مانند یک کارشناس سلیس و روان صحبت کنید .

 

موفق باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *