خالی شدن ذهن در speaking

خالی شدن ذهن در speaking

خالی شدن ذهن در speaking

در ازمون speaking لحظه ای ذهنم خالی از اطلاعات شد…

تا حالا شده به این موضوع فکر کنید ، در جلسه ازمون نشسته اید ، سئوالی از شما شده و هیچ ایده ای برای پاسخ گفتن ندارید؛ در حقیقت در ان لحظه ذهن شما خالی از اطلاعات شده است. فکر از دست دادن نمره شمارا عصبی کرده و کار بدتر می شود . چه باید کرد؟

نباید بگذارید این اتفاق رخ دهد؟ نگران نباشید؟ مطمئن باشید برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد و شما می توانید خودتان را از گردابی که در ان سیر شده اید نجات دهید.

اولین پرسش:

چرا گاهی که لازم است ذهن به یاری ما بیاید در ان لحظه به ظاهر خالی از اطلاعات می شود و ما را در گرداب مشکلات گرفتار می سازد؟

عصبی هستید یا همیشه نگران . حتما جز ان دسته از افراد هستید که به هنگام صحبت کردن سئوال را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهید ، این عادت مثل مشت زدن به دیوار است و برای مدتی نمی توانید اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

اما از چه استراتژی می توان بهره برد ؟

مشکل اصلی این است که زاویه دید شما به موضوع متفاوت است منظورم این است که نمی دانید از چه جهتی به موضوع نگاه کنید ، به جای اینکه در گرداب اسیر شوید صحبت خود را با یک مثال شروع کنید؛ مثلا در باره خودتان بگویید، داستان سرایی کنید اگر در این باره تمرین کنید مطمئن باشید هیچگاه گرفتار نمی شوید تازه نمره تان بالاتر هم می رود.

بگذارید قدم به قدم جلو برویم:

قدم اول: فرض کنید در بخش 3 ازمون speaking گرفتار شدید و ذهنتان یاریتان نمی کند.

قدم دوم: مستقیم به سراغ یک تجربه شخصی بروید ،چیزی که توی زندگی برایت اتفاق افتاده یا برای اطرافیانت. در باره ان واقعه صحبت کنید، نظر بدهید، توضیحات بیشتر بدهیددر این بخش می توانید از اصطلاحات ، عبارات و واژگان های مناسب استفاده کنید.

مثال:

Question: Do you think the types of sports that are popular will change in the future?

Answer: “Wow, that’s tough. I’m gonna say yeah. Just take my city, for example. If you look, I think in general, say, even five years ago, a lot of people in Portland were all about basketball.

I see a big change in the types of sports that people are into and passionate about. Soccer is becoming huge. Even women’s soccer.

After the women’s world cup our professional women’s team sold out every game. That would have been unthinkable last year.

I’m going to say more people are going to support women’s sports.”

اصطلاحاتی که می تواند کمک کند:

 “I’m going to say yeah…”

“Just take my city, for example…”

“I see a big change in….”

 

وقتی از تجربیات شخصی در صحبت استفاده می کنید چه تغییری در کلام شما بوجود می اید؟

اولین کسی که متوجه این تغییرات می شود خود ممتحن ازمون است در لحن شما نشانی از ارامش ، اعتماد به نفس بوجود می اید، در هنگام دادن توضیحات نشانی از نگرانی در کلامتان نیست حالت بیانتان مثل زمانی خواهد بود که با دوستتان در کافه ای نشسته اید و صحبت می کنید ، ارام و با اعتماد به نفس بالا.

چطور تمرین کنیم؟

با صحبت در باره تجربیات، داستان زندگی خود و بیان عقیده تان در باره رویدادهای اجتماعی و جهان ، تمرین را شروع کنید.مطمئن باشید در زندگی انقدر موضوعات جالب پیدا می کنید که می توانید انها را با دیگران به اشتراک بگذارید.پس در این باره تمرین بسیار داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *