خوب بخوانید ، خوب بنویسید

خوب بخوانید ، خوب بنویسید

خوب بخوانید ، خوب بنویسید

در دوران دبیرستان ، معلم زبان من بهترین معلم بود؛ همیشه می گفت اگر می خواهید مثل یک نویسنده بنویسید زیاد کتاب داستان ، روزنامه و… بخوانید.

می خواهم به یاد ان معلم این جمله تکرار کنم و بگویم :

اگر می خواهید در ازمون ایلتس یا هر ازمون دیگری خوب بنویسید ، زیاد بخوانید.

این فرمول هیچگاه و در هیچ موردی تغییر نمی کند. حال این سوال مطرح می شود چه رابطه ای بین خواندن و نگارش وجود دارد ؟

شما زبان اموزی باهوش هستید و خودتان را برای ازمون آماده می کنید؛ خوب می دانید اگر می خواهید توانایی درک مفاهیم خود را بالا ببرید باید مطالب زیادی به زبان انگلیسی بخوانید ؛ صادقانه بگویم عادت خواندن سبب می شود که امتیاز شما در نگارش به مراتب بالاتر رود.

خواندن روزنامه ها ، مجلات ، رمان و حتی مجلات فکاهی سبب ایده پردازی می شود و به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید به سوال نگارش پاسخ دهید.

خواندن مقالات نیویورک تایمز یا هر مقاله ای به شما نشان می دهد که چطور ایده های خود را سازماندهی کنید؛ در این مقالات نحوه ارتباط جملات و ایده پردازی نویسندگان سطوح بالا را مشاهده می کنید،در حقیقت خواندن روزنامه شما را با واژگان های رسمی آشنا می کند و خواندن داستان به شما می اموزد که چگونه توصیف کنید و تصاویر را با واژگان رنگ امیزی کنید.

نکته ای دیگر؛ بسیاری از زبان اموزان شروع به حفظ کردن واژگان های اکادمیک می کنند اما همیشه می بینیم که چیزی کمتر از 50 درصد واژگان را بکار می گیرند که کافی نیست. انچه که باعث افزایش امتیاز شما می شود برقراری ارتباط با ایده ها ست که منجربه درک کامل مفاهیم می شود.

وقتی مقاله و یا فصلی از کتاب را می خوانید ابتدا کل مطلب را بخوانید سپس مجددا برگردید ودر هر فصل یا مقاله دو تا چهار واژه و یا عبارت برجسته را انتخاب کنید و یاد بگیرید.

نکته اخربه دستور زبان مربوط است . کار کردن با کتاب های دستور زبان و انجام تکالیف ان به شما چیزی نمی اموزد اما دیدن ساختارهای پیچیده در مقالات و کتاب ها سبب رشد مهارت دستوری شما می شود. اگر در هنگام مطالعه به ساختار جملات توجه داشته باشید بهتر می توانید بنویسید یعنی هرچه جملات دستوری صحیح بیشتری ببینید ، ذهن شما بهتر درک خواهد کرد و بخاطر می سپارد .

پس تا می توانید بخوانید.

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *