ده قدم تا موفقیت در آزمون Ielts

ده قدم تا موفقیت در آزمون Ielts

 ده قدم تا موفقیت در آزمون Ielts

قدم اول… بدنبال کسب اطلاعات جامع در باره ازمون باشید و چگونگی کار با ان را فرا بگیرید ؛ مشاهده شده بسیاری از داوطلبان ازمون ایلتس( یا تافل) واقعا در باره ازمون و محتوای ان اطلاعات جامعی ندارند و نمی دانند که چه انتظاری از انان در ازمون می رود.

قدم دوم … تا می توانید تمرین کنید. سطح زبان خود را به سطح بین المللی برسانید. برای رسیدن به این هدف خواندن متون علمی دانشگاهی و عمومی ، روزنامه و مجله ، تماشای فیلم به منظور تقویت  شنیداری(Listening) ،مفید است.

قدم سوم… تمرکز بر مدیریت زمان؛ داشتن جدول زمانی و مقید بودن به ان شما را در رسیدن به موفقیت یاری می دهد؛ با گذشت زمان می توانید پیشرفت واقعی را ببینید و برروی بخش هایی که مشکل ساز هستند وقت و تمرکز بیشتری داشته باشید.

قدم چهارم… مثبت اندیش باشید. اجازه ندهید افکار منفی شما را از سختکوشی باز دارد. به ممتحن ازمون نشان دهید که دانش لازم را دارید. از تلاش واهمه ای نداشته باشید حتی اگر در ازمون اشتباهی کردید ، ادامه دهید. دوستانی مثل خودتان پیدا کنید و با هم به تمرین بپردازید لازم نیست که هم اتاقی باشد، در کلاس درس یا اسکایپ ، تلگرام … به هر شیوه ای که باشد با یکدیگر تمرین کنید.

قدم پنجم…سطح واژگان خود را تقویت کنید. لیست کردن واژگان یکی از راههای یادگیری است—ارتباط واژگان با هم ، ارتباط تصویری، مترادف و متضاد، استفاده از واژگان در متن … همه و همه در یادگیری واژگان مفید هستند به عنوان مثال می خواهید واژه ها و اصطلاحات مفید در باره غذا را یاد بگیرید؛ ابتدا فکر کنید که از چه مکان هایی می توان خرید کرد، به نحوه نگه داری غذا فکر کنید و پختن ان ؛ تصور کنید که خودتان دارید مواد غذایی می خرید و یا سفارش غذا در رستوران می دهیداز واژگان جدید در جملات استفاده کنید؛ می توانید با همکلاسی خود نقش بازی کنید و از این جملات بهره ببرید مثلا شما پیشخدمت هستید وهمکلاسی شما مشتری.

یکی دیگر از تکنیک های یادگیری واژگان، داشتن دفترچه ای که بتوانید همه جا با خودتان ببرید و مطالعه کنید هر روز تعدادی واژه جدید به ان اضافه کنید ؛ یادتان باشد هر واژه ای را که می خواهید یاد بگیرید در جمله بکار ببرید و یا با مجموعه واژگان داستان بسازید.

قدم ششم … Listening ، تکنبک های listening را یاد بگیرید، به عنوان مثال قبل از گوش دادن نگاهی به سوالات بیندازید و موضوع را پیش بینی کنید، این روش به شما کمک می کند که بدنبال چه موضوعی هستیدیعنی شنیدن را هدف دار می کنید ؛پس از زمان داده شده برای خواندن سئوالات و شناسایی نکاتی که شما را به پاسخ نزدیک می کند ،استفاده کنید.

قدم هفتم … خواندن (Reading)، یکی از تکنیک ها که می تواند به شما در رسیدن به پاسخ کمک کند این است که ابتدا سئوالات را بخوانید و کلید واژه هر سئوال را تعیین کنیدسپس با اسکن کردن متن بدنبال پاسخ سئوال باشید

قدم هشتم… نگارش (Writing)، واضح بنویسید و اصول پاراگراف نویسی را رعایت کرده و از واژگان متنوع استفاده کنید ، مهمتر از همه به سئوال مقاله پاسخ داده و مرتبط با آن بنویسید؛ یادتان باشد بعد ازپایان نگارش تعداد واژگان را محاسبه کنید.

قدم نهم… صحبت کردن (Speaking)، سعی کنید پاسخ کامل بدهید ، به هنگام پاسخ نظر خود را فراموش نکنید با اوردن دلیل و مثال گفتارتان را تکمیل کنید، اگر متوجه سئوال  یا واژه ای نشدید از ممتحن آزمون بخواهید توضیح بیشتر دهد تا موضوع برایتان روشن شود.

اخرین قدم … در اخرین قدم به ساعت نگاه کن و دقایق را از دست نده، حتی اگر در آزمون پاسخی را نمی دانید آن را حدس بزنید.

 

موفق باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *