رفتارهای غیرکلامی در speaking

رفتارهای غیرکلامی در speaking

رفتارهای غیرکلامی در speaking

در این مقاله می خواهم از چهار رفتار غیر کلامی صحبت کنم که تاثیر غیر مستقیم زیادی بر فرد مقابل بخصوص ممتحن آزمون می گذارد ؛ درست حدس زدید می خواهم در باره زبان بدن Body language صحبت کنم ،همگی می دانیم چه پیام هایی را می توان از طریق ارتباطات غیر کلامی به طرف مقابل ارسال کرد و مطمئن باشید این ارتباطات غیر کلامی در بالا بردن نمره ازمون تاثیرگذار هستند.

شاید باور نکنید ولی واقعیت است ؛ همه ما به طور ناخوداگاه طرف مقابل خود را قبل از شروع صحبت و درحین صحبت قضاوت می کنیم.و این زمانی است که زبان بدن در حال ارسال پیام است مثلا این که شما اعتماد به نفس دارید یا خیر و این حالت می تواند تاثیر بسیاری بر ممتحن ازمون بگذارد ، یادتان باشد که ممتحن ازمون انسان است و از این قاعده مستثنا نیست.

شاید اکنون تا اندازه ای به گفتار من اعتماد کردید در اینجا تنها به چهار مورد اشاره می کنم البته می دانم موارد بسیاری وجود دارد.

1- لبخند زدن: ابن حالت سبب ایجاد ارامش و در نهایت باعث می شود که فرد به سرعت به شما اعتماد کند.

2- با حالت قوز دار و سر پایین و شانه افتاده بر روی صندلی ننشینید یا ساده تر بگوییم بر روی صندلی وارفته ننشینید، این حالت متعلق به کسی است که اعتماد به نفس پایین دارد و شما در حقیقت این احساس را به طرف مقابل منتقل می کنید.

3- به هنگام نشستن بر روی صندلی مواظب حالت قرار گرفتن پاهایتان باشید ، نشستن با پاهای گسترده ( به عبارتی با فاصله از هم قرار گرفتن ) هم برای اقایان و هم بانوان بدور از ادب است .بهترین حالت نشستن این است که صاف بنشینید و پاهایتان را روی هم بندازید ( حالت ضربدر)

4-استفاده از حرکات باز دست: یادم می اید در کلاس زبان بدن ، استاد زبان بدن به ما گفت: وقتی دست ما باز است افراد به ما اعتماد می کنندزیرا می تواند دست ما را ببینند؛ بنظر می رسد دست ها حس اعتماد را به فرد مقابل منتقل می کنند. در ازمون speaking مواظب باشید دستهایتان از دید ممتحن پنهان نباشد؛ هیچگاه ارنج خود را روی میز نگذارید این حرکت رسمی نیست ؛ وقتی صحبت می کنید از حرکات دست برای فهماندن معنا استفاده کنید این حالت به شما کمک می کند که صدای شما حالت طبیعی و تاثیرگذار داشته باشد.

 

شما چقدر به این موارد توجه دارید؟

2 پاسخ
  1. farhad mostaghimi
    farhad mostaghimi says:

    I liked that, it was very helpful information to know if you are going for interview after applying for job these four points were very helpful points the way to represent yourself to your employer and impress him

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *