مدیریت زمان

مدیریت زمان

مدیریت زمان

همیشه به زبان آموزان این پیشنهاد داده می شود که باید برای هر آزمونی سخت مطالعه کرد، چقدر با این جمله موافقید؛ تا چه زمانی می توانید با این ایده پبش بروید؛ بدیهی است ، زمانی می توانیم بگوییم که مطالعه ما برای آزمون کافی بوده که نمره قابل قبول بیاوریم.

پس برای رسیدن به این هدف نیازمند برنامه مطالعاتی دقیق و منسجم هستیم، اما چگونه؟

قدم به قدم با هم پیش می رویم.

قدم اول: از چه زمانی مطالعه را اغاز کنیم؟

هر چه زودتر بهتر

با توجه به سطح زبان ، زمانی را برای آزمون تعیین کنید؛ به عنوان مثال به خودتان بگوییدکه چهار ماه اینده می خواهید در آزمون ایلتس شرکت کنید.

خوب از همین الان باید شروع کنید نه دو هفته مانده به ازمون، مطمئن باشید چهار ماه مطالعه منسجم می تواند نمره شما را در ازمون ارتقا ء دهد.

قدم دوم: چه مقدار زمان صرف مطالعه در روز بکنیم؟

مقدار بهینه مطالعه در روز بیش از دو تا سه ساعت نیست؛ بعد از این مدت زمان، ذهن سرگردان می شودو دیگر قادر نخواهید بود اطلاعات بیشتری را به ان بسپارید، بهترین کار این است که دیگر مطالعه نکنیدو بقیه کار را در روز بعد ادامه دهید.

یکی از موارد مهمی که زبان اموزان در مطالعاتشان به حساب نمی اورند خستگی است . هر روز نباید مطالعه کرد.

تعجب نکنید! 

در شروع کار هیچ دلیلی بر سخت مطالعه کردن روزانه وجود ندارد. اگر روزانه سخت مطالعه کنید حاصل ان دلسردی و خستگی است؛ پس باید انرژی خود را حفظ کنید.

برای مبارزه با خستگی در مطالعه ، در بهترین حالت دو تا سه روز مطالعه کنید و در روز بعد استراحت، در زمان استراحت کاری سرگرم کننده انجام دهید حتی به ازمون هم فکر نکنید؛ این استراحت توان از دست رفته ذهن را به شما بر می گرداند و به شما این اجازه را می دهد که روز بعد سرحال ،مطالعه کارامد و موثر را از سر بگیرید.

یک پیشنهاد خوب:

برای خودتان تقویم مطالعه درست کنید. روزهایی را که می خواهید مطالعه کنید را علامت بزنید؛ با انجام این کار نظمی به زندگی خودتان می دهید و ذهن شما ، بهتر شما را یاری می دهد؛ در حقیقت به بهترین نحو از زمان خود استفاده خواهید کرد.

برنامه ریزی برای ایلتس یا هر ازمونی می تواند دلهره اور باشد ولی با داشتن یک برنامه ریزی مطالعاتی دقیق و وفادار بودن به ان، مطمئن باشید که می توانید در ازمون موفق باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *