نقطه پایان بر فراز و نشیب های مهارت خواندن

نقطه پایان بر فراز و نشیب های مهارت خواندن

نقطه پایان بر فراز و نشیب های مهارت خواندن

 

گاهی با این تفکر دسته و پنجه نرم می کنیم که مهارت خواندن در زبان انگلیسی نا امید کننده است .

چه باید کرد و چطور می توان ازاین گرداب رهایی یافت. در بحث امروز، مروری اجمالی بر سه ترفند معجزه اسا خواهیم داشت مطمئن باشید پیروی ازان مهارت خواندن را برای شما اسان و روان خواهد کرد .

-لذت بردن از خواندن را یاد بگیرید . یاد بگیرد که از خواندن چه متونی باید پرهیز کرد.بعنوان مثال کتاب های شکسپیر و دیکنز را در نظر بگیرد ؛ بنظر شما ابن نوع کتاب ها می توانند انتخاب مناسبی باشند ؛ قطعا جواب منفی است حداقل برای وضعیت کنونی شما ؛ نویسندگان ابن کتابها از جمله بندی های سطح بالا استفاده می کنند که مناسب مکالمات روزمره نیست در حقیقت نوعی ادبیات کهن است و ساختار نگارش در این متون بسیار دشوار.

– بدنبال موضوعی باشید که از ان لذت می برید. بدنبال کتابهایی باشید که سبک نگارش ان برای شما جالب باشد . در حقیقت هدف از خواندن برای شما به جهت تقویت زبان است و باید مطمئن شوید که ساختارهای جدید ، لغات جدید و …را یاد می گیرید .

– از فرهنگ لغت به هنگام خواندن استفاده نکنید . در زبان مادری خود با واژگان هایی روبرو می شوید که معنی ان را نمی دانید اما مشکلی برای شما ایجاد نمی کند،در ان لحظه هیچگاه بفکر فرهنگ لغت نیستید و براحتی از ان می گذرید شاید به این دلیل که می دانید بارها و بارها با ان واژه در جملات متفاوت در متن روبرو خواهید شد و در نهایت مفهوم ان را درک خواهید کرد. بیاید کمی تعمق کنیم بنظر شما این بهترین روش برای بالا بردن درک مفاهیم نیست ؛ مطمئنا جواب شما مثبت است ؛ این را خوب می دانید در خواندن باید بدنبال درک اصلی مفهوم داستان باشید . پس در تقویت زبان دوم استفاده از این مهارت خالی از لطف نیست.

از حالا سعی کنید روش خود را عوض کنید، برای شروع دو کتاب به شما پیشنهاد می دهم

Harry potter  کتابی مناسب برای زبان اموزان upper intermediate   و اگر در سطح pre-intermediate هستید کتاب  Charlie and Chocolate Factory پیشنهاد خوبی است.

بخوانید و از خواندن لذت ببرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *