nedaacademy

چالش بزرگ

چالش بزرگ

سخت ترین بخش یادگیری زبان دوم کدام است؟

همه زبان اموزان می خواهند انگلیسی یا هر زبان دیگری را سلیس و روان صحبت کنند و این رویا انها را به هیجان می اورد اما فرایند یادگیری برای اکثر زبان اموزان مهم نیست. برای بسیاری یادگیری زبان یک وظیفه است نه لذت. دوست دارید صحبت کنید ولی از روند یادگیری گریزان هستید؛این مشکل را می توان اولین و بزرگترین چالش زبان اموز دانست که بسختی می تواند با ان ارتباط برقرار کند . یادم می اید معلمی به من گفت اگر می خواهید درس را خوب فرا بگیرید ، ان را دوست داشته باشید.

می خواهید به یک زبان اموز موفق تبدیل شوید ، اولین قدم ان است که پروسه یادگیری را دوست داشته باشیدمثل هر لذت دیگری برایش وقت بگذارید .

شما باید لذت ببرید از

  • خواندن جملات مثلا انگلیسی و فکر کردن در باره ساختار انها
  • یادگیری کلمات جدیداز یک فرهنگ لغت
  • نوشتن یک جمله صحیح
  • تمرین تلفظ واژگان وغیره

 

در حالت ایده ال یادگیری زبان باید به یک سرگرمی و یکی از فعالیت های مورد علاقه شما ،که انتخاب شماست تبدیل شود.

دومین چالش تصمیم گیری در یادگیری، نیازمند تغییر در زندگی است. به عنوان مثال تصمیم بگیرید مثلا روزی 30 دقیقه به زبان انگلیسی مطالعه کنید. این تصمیم بسیار دشوار است مخصوصا برای کسانی که به یادگیری زبان به عنوان یک سرگرمی نگاه نمی کنند ؛چرا که باید تغییر دائم در زندگی بوجود بیاورند اما همیشه بیاد داشته باشید هر روز و مستمر کار کردن بهتر است تا یک روز کامل در ماه.

تا اینجا ، ایجاد اولین تغییر زندگی سخت است و شاید سخت ترین اما بسیاری از زبان اموزان اولین قدم را بر می دارند ولی بعد از مدتی متوقف می شوندچرا که فقط به یک نوع فعالیت توجه داشته اند. یک زبان اموز خوب باید به مجموعه ای از فعالیت ها مثل مطالعه ، تماشای تلویزیون، تمرین تلفظ ، گوش داد ن به رادیو و غیره توجه داشته باشد. این طیف گسترده از فعالیت ها به شما این امکان را می دهد که اگر از فعالیتی خسته شدید به فعالیت دیگر رو بیاورید ولی یادگیری زبان متوقف نشود.

از یادگیری لذت ببرید اگر می خواهید به رویای خود برسید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *